خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

اعطای نشان فداکاری به شهید «شهید محمد جلیلی بهابادی»

اعطای نشان فداکاری به شهید «شهید محمد جلیلی بهابادی»

اعطای نشان فداکاری به شهید «شهید محمد جلیلی بهابادی»به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «شهید محمد جلیلی بهابادی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاد، تعلق گرفت.
نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.
شهید محمد جلیلی بهابادی، در اولین روز خرداد ۱۳۳۱ در شهرستان بهاباد یزد دیده به جهان گشود. وی دوران آموزش ابتدایی و متوسطه را در زادگاه خود به پایان رساند. پس از اخذ مدرک دیپلم، در سال ۱۳۵۲ در کنکور ورودی دانشکده افسری پذیرفته شد و به استخدام ارتش درآمد.
این شهید والامقام پس از طی دوران سه‌ساله دانشکده برای گذراندن دوره‌های توپخانه راهی مرکز آموزش توپخانه شد.
در بحبوحه غائله ضدانقلاب در کردستان، به لشکر ۲۸ پیاده کردستان منتقل شد تا در کنار دیگر هم‌رزمان خود، این توطئه شوم را خاموش سازد. ایشان به گردان ۳۵۸ توپخانه منتقل و در آنجا به‌عنوان معاون آتشبار دوم گردان مشغول خدمت شد. شهید محمد جلیلی بهابادی ظرف مدت یک‌سال در این منطقه به مبارزه با ضدانقلاب پرداخت و در بیشتر عملیات‌های پاک‌سازی کردستان ایفای نقش کرد.
سرانجام ۳۱ مرداد ۱۳۵۹ حین درگیری با ضد انقلاب در تپه‌های اطراف سنندج، براثر اصابت گلوله ندای حق را لبیک گفت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.