خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

آمادگی ۲۰۰ مرکز جامع سلامت در گیلان/ ۱۲۰ بیمار بد حال بستری هستند

آمادگی ۲۰۰ مرکز جامع سلامت در گیلان/ ۱۲۰ بیمار بد حال بستری هستند

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ۱۴ شهرستان استان گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند، افزود: مراجعات طی روزهای گذشته افزایش یافته و علوم پزشکی تمهیدات لازم برای ارائه خدمات مناسب به مردم را پیش بینی کرده است.

وی ادامه داد: همین راستا تعداد مراکزی که خدمات درمانی و پزشکی ارائه می‌کند از ۳۹ به ۵۰ مرکز استان گیلان افزایش یافته که آدرس آنها در سایت معاونت بهداشتی و دانشگاه علوم پزشکی موجود است.

حیدرزاده با بیان اینکه تمام ۲۰۰ مرکز جامع سلامت علوم پزشکی آماده ارائه خدمات هستند، گفت: افراد دارایی علائم مشکوک به کرونا می‌تواند به این مراکز مراجعه کرده و از خدمات آنها استفاده کنند.

وی همچنین به محدودیت‌های کرونایی اشاره و اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل‌ها همه گروه‌های دو، سه و چهار در شهرهای قرمز و ۳ و ۴ در شهرهای نارنجی تعطیل خواهد شد.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید کرد: هماهنگی‌های لازم با استانداری و فرمانداری برای اعمال محدودیت‌ها انجام شده است.

حیدرزاده به محدودیت‌های تردد نیز در شهرهای قرمز و نارنجی اشاره کرد و گفت: محدودیت‌های ترددی توسط پلیس راهور اعلام و در صورت بروز تخلف با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر ۶۸۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی گیلان بستری بوده که از این تعداد ۱۲۰ بیمار بد حال و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند