خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

آغاز بارندگی‌ها، عصر امروز از کرمانشاه

آغاز بارندگی‌ها، عصر امروز از کرمانشاه

کارشناس سازمان هواشناسی: امروز عصر باید از سمت کرمانشاه منتظر بارش باران باشیم که پیش بینی می‌شود این سامانه بسیار سریع به مناطق دیگر کشور منتقل شود.

آقای محمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: امروز روز آرامی پیش روی ماست، اما از ساعات عصر موج جدیدی از بارش از سمت کرمانشاه وارد می‌شود و این سامانه سریع به استان‌های لرستان، همدان، مرکزی ایلام و کردستان منتقل می‌شود و در ساعاتی از امشب شاهد وقوع بارندگی در تهران، البرز، قزوین، زنجان و با تاخیر در شمال سمنان خواهیم بود.

احتمال بارندگی در استان‌های قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و شرق خوزستان نیز وجود دارد.
وی گفت: امروز و فردا در سواحل دریای خزر و اردبیل شاهد افزایش دما خواهیم بود و شرایط برای وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها مهیاست و حتما مردم قبل از ترک جنگل از خاموش بودن آتش مطمئن شوند.
آقای اصغری گفت: از روز شنبه در سواحل دریای خزر ضمن کاهش دما منتظر بارش باران خواهیم بود و آب‌های شمالی کشور از روز شنبه به بعد متلاطم می‌شود و روز یکشنبه در بسیاری از مناطق از جمله آذربایجان شرقی و غربی باید منتظر وقوع بارش باشیم و بارش‌ها در حدی خواهد بود که هشدار صادر می‌کنیم.
وی افزود: بارش‌ها به شکل تگرگ خواهد بود و در شمال شرق کشور نیز عصر یکشنبه انتظار رگبار داریم و آب‌های شمال خلیج فارس نیز از جمعه متلاطم می‌شود که این شرایط تا روز یکشنبه محتمل است.
کارشناس هواشناسی به وزش باد توام با گرد و خاک در استان‌های مرزی از جمله خوزستان اشاره کرد و گفت: سرعت باد در این مناطق و همچنین استان‌های فارس و چهارمحال و بختیاری می‌تواند به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت برسد.