خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

آخرین خبر از وضعیت سلامت دست نشان

آخرین خبر از وضعیت سلامت دست نشان

به گزارش "ورزش سه"، نادر دست‌نشان که ازجمله مربیان شناخته شده فوتبال ایران است و امسال به‌عنوان سرمربی رایکا بابل فعالیت می‌کرد، یک هفته قبل بخاطر ابتلا به ویروس کرونا و اینکه شرایط جسمانی وی وخامت پیدا کرد، در یکی از بیمارستان‌های قائم‌شهر بستری شد.

طی روزهای اخیر اخبار نگران کننده ای در خصوص وضعیت سلامت دست نشان منتشر شد که دکتر شهریار عسگری بعد از معاینه نادر دست نشان در بیمارستان رازی  قائمشهر در گفت و گو با فارس، اظهار داشت: در مورد شرایط نادر دست نشان چند نکته هست که باید به آن توجه کرد. اولین نکته مراجعه دیرهنگام ایشان به پزشک و بیمارستان است. دست نشان بعد از 5-6 روز که وضعیت کرونایی  شان مشخص شد بازهم از مراجعه به بیمارستان اجتناب کردند در واقع مراجعه دیرهنگام به بیمارستان یکی از عوامل وخامت حال ایشان است.

وی افزود: بعد از اینکه ایشان از نظر تنفسی دچار نارسایی می شوند، تحت درمان قرار می گیرند. در حالیکه برای مقابله با این بیماری مراجعه موقع به پزشک و بیمارستان اهمیت فراوان دارد.

رئیس بیمارستان گاندی تهران عنوان کرد: خوشبختانه ریاست بیمارستان رازی بسیار مسئولیت پذیر هستند و تمامی اقدام های موثر را برای درمان این مربی محترم انجام داده اند. با توجه به وضعیت جسمانی دست نشان و برای تحمل دستگاه حمایتی تنفسی ، برای ایشان بیهوشی القایی صورت گرفته است. من هم نظرهای مشورتی درمان را به همکارانی که عهده دار درمان ایشان هستند را ارایه کردم. 

دکتر عسگری با اشاره به درگذشت برادر دست نشان در سال گذشته به خاطر کرونا اظهار داشت: از لحاظ ساختاری برخی بدن ها آسیب پذیرتر هستند. با این حال با وجود استفاده از دستگاه تنفسی حمایتی برای درمان شرایط ایشان خیلی وخیم نیست و در شرایط مشابه بسیاری از بیماران با شرایط وخیم تر از دست نشان بهبود پیدا کرده اند.

وی در مورد اینکه می توان به بهبود کامل دست نشان امیدوار بد گفت:  باوجود شرایط وخیم بیمار جای امیدواری هست و اینکه ایشان بهبود پیدا کنند. طبیعی است که باید اقدام های درمانی بسیار پیشرفته صورت بگیرد. با ثبات وضعیت قلبی و عروقی می توان کم کم از استفاده از داروهای افزاینده فشار خون خارج شویم.